اگر به قومیت توهین می كنید مساله ای دیگر است اما تمامیت ارضی ایران را مورد تردید قرار دادن و جعل نام خلیج تا ابد پارس اقدامی نابخشودنی و بمنزله از پشت خنجر زدن به تمام ملت ایران می باشد.
خبر زیر به نقل از پایگاه خبری بازتاب عینا در وبلاگ اینجانب درج می گردد تا كمی بیدار شویم!
کد خبر:
۲۴۱۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۴
هرچند هویت و فرهنگ جوامع در نگاه نخست، مقوله‌ای جامعه شناختی است، ولی چگونگی تغییرها و دگردیسی‌ها و به ویژه دستكاری‌های آن، تأثیر مستقیم و بسزایی در امنیت ملی دارد. بسیاری از جنگ‌ها و درگیری‌هایی كه پس از جنگ جهانی دوم رخ داد، یعنی بیش از 50 درصد آنها بر پایه مقوله هویت و تفاوت قرائت‌ها و روایت‌های آن شكل گرفت.

اكنون مدتی است كه رسانه‌های بیگانه، از جمله صدای آمریكا، دویچه وله، العربیه و... هجمه‌های سختی علیه تمامیت ارضی و هویت ملی ایرانی‌ها آغاز كرده‌اند و می‌کوشند به نحو از ضد انقلاب فراری خارج نشین در راستای فروپاشی ایران از درون ـ كه یكی از پروژه‌های عمده جناح نومحافظه كاران تندرو بود ـ بهره گیرند.
در این راستا، برنامه‌های متعددی از سوی سایت‌های اینترنتی پربیننده و شبكه‌های ماهواره‌ای كه با هزینه كنگره آمریكا و سیا اداره می‌شوند، به روی آنتن‌ها رفت.

به گزارش «تابناک»، اما در اقدامی شگفت و پرسش‌برانگیز، برنامه نود این هفته تبدیل شد به تریبونی كه شعارهای ضدایرانی و قوم‌گرایانه  از آن بازتاب داده می شود.

تصویر كودكی كه طوطی‌وار، یك شعار ضد ایرانی را به صورت سرودی كودكانه می‌خواند و پخش آن از صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران چیزی بود كه حتی در رسانه‌های بیگانه نیز تجربه نشده بود و آنان نیز جرأت چنین كاری را به خود نداده بودند.

این نخستین بار نیست كه گروه‌های تروریستی و جدایی‌خواه از كودكان به عنوان ابزار ارائه شعارها و اهدافشان استفاده می‌كنند. بسیاری از گروه‌های زیرزمینی تروریستی، برای مظلوم و معصوم نشان دادن خود به این تاكتیك دست می‌زنند.

اما پخش این شعار از تلویزیون كشور ما جای پرسش را برای مردم باقی می‌گذارد كه رویه‌های ضد وحدت ملی در شرایطی كه ایران از هر سو مورد تهدید نظامی و ارضی است، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

در حالی كه گروهك تروریستی پژاك یك بار دیگر با آغاز فصل گرما،‌حملات ناجوانمردانه خود را آغاز كرده است و از سوی دیگر، كشورهای حاشیه خلیج فارس و اتحادیه عرب در یك موضع‌گیری كاملا آشكار و دشمنانه، ایران را به نابودی تهدید می‌كنند، پخش یك شعار ضد تمامیت ارضی از صدا و سیما چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

برنامه نود شب گذشته در بخش ویژه خود، دقایقی را به حاشیه بازی فوتبال پیروزی تهران و تراكتورسازی تبریز اختصاص داد و در این میان، خبرنگار با بردن میكروفون به سمت كودكی خردسال از وی خواست تا شعری (!) بخواند یا مطلبی بگوید كه او نیز با خواندن یك شعار تند ضد ایرانی ـ كه مخصوص فرقه پان ... است ـ مورد تشویق خبرنگار قرار گرفت.

حال به درستی معلوم نیست كه پخش چنین تصاویری در برنامه نود، دقیقا چه سنخیتی با ماهیت ورزشی این برنامه دارد؟!

در حالی كه مقام معظم رهبری در آخرین دیدار خود با هیأت دولت در تابستان گذشته تأكید كردند كه زبان فارسی، یكی از عوامل مهم ایرانیت است و آذربایجانی‌ها بیش از همه به این زبان خدمت كرده و آثار مهم آن را پدید آورده اند، صدا و سیما و برنامه نود در روز ملی خلیج فارس و در حالی كه هزاران شهروند ایران اسلامی و به وی‍ژه آذربایجانی برای دفاع از جزایر همیشه ایرانی كوشش‌های متعددی را در دستور كار داشتند، به یكباره غیر مسئولانه‌ترین تصاویر را علیه تمامیت ارضی از سوی برنامه نود پخش كرد و شگفتی همگان را برانگیخت.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 اردیبهشت 1391    | توسط: جمشید طبری    |    |
نظرات()